Opuchlizna dziąsła po zatruwaniu zęba

Witam Lekarz stomatolog zatruł mi zęba( trzeba było truć 4 razy,ząb dolny 6), następnie zalepił czymś ubytek i kazał przyjść za tydzień a niestety minął już ponad miesiąc i cały materiał założony przez stomatologa oczywiście wypadł z zęba. Skutek jest taki że wystąpiła opuchlizna dziąsła i policzka i do tego niewielki ból, jak też z zęba czuć nieprzyjemny zapach. Czy ząb nadaje się do leczenia kanałowego, czy do ekstrakcji ??

Dodam, że warto przestrzegać terminów wizyt, bo lekarz wie dlaczego, co i na ile zakłada.