Opuchlizna i biała plama przy zębach

Jakiś czas temu w jamie ustnej prze zębach ósemkach ( jeszcze mi nie wyrosły ale czuć ze są) powstała biała plamka. Na początku bolało tak jakbym po prostu przegryzła sobie policzek ale teraz wlasnie jest taka plamka i ciagle ją urazam zębami bo jest troszkę spuchnięte. Zaczęłam używać leku do smarowania jamy ustnej już prawie 2 dzień i nic sie nie zmieniło raczej. Czy to może być afta ? A jesli nie to co ?

Jeżeli przyczyną urazu jest rosnąca 8 zalecam usunięcie dziąsła z nad tej 8. Lekarz oceni czy jest miejsce dla niej i zadecyduje o ewentualnym usunięciu. Smarowanie nie pomoże a stan może się pogorszyć. pozdrawiam