Opuchlizna i ból kolana po upadku a dalsze zalecenia

Witam! Dwa tygodnie temu przewróciłam się na nartach. Na zdjęciu rent. zdiagnozowano S83. Kolano lekko spuchło, przy dotyku boli po wewnętrznej stronie. Zgina się bezboleśnie do kąta 30 st. Na usg stwierdzono uszkodzenie częściowe przyczepu bliższego wiązadła pobocznego piszczelowego oraz uszkodzenie częściowe troczka przyśrodkowego rzepki. Łąkotki bez uchwytnego pełnego pęknięcia. Jakie są dalsze zalecenia? Jakie zrobić badania? Kiedy rozpocząć rehabilitację? Czy i kiedy odzyskam sprawność?

Mikołaj Cyganok

Witam! Z powyższymi wynikami sugeruję udać się do ortopedy, który zlecił wykonanie tych badań. Wizyta jest niezbędna dla ustalenia dalszego postępowania i zaplanowania kolejnych etapów procesu terapeutycznego.