Opuchlizna i ból po chirurgicznym usunięciu dwóch ósemek a usunięcie szwów

Witam, 6 dni temu miałam usuwane chirurgicznie dwie ósemki - górną i dolną. Przez te 6 dni ból był bardzo silny, duża opuchlizna, dopiero po 3 dniach przyjmowania antybiotyku opuchlizna zaczeła się zmniejszać, lecz nadal jestem na ibuprofenie 800mg co 8h. Występuję u mnie szczękościsk, nie mogę otworzyć ust bardziej niż na szerokość jednego palca. Jak w takim wypadku dentysta będzie w stanie zdjąć szwy? Czy to nie jest za wcześnie? Czy takie usuwanie szwów jest bolesne? Rana ciągle boli..

Witam,
szwy najczęściej są zdejmowane 10-14 dni po zabiegu. Szczękościsk i opuchlizna o których Pani mówi mogą wystąpić po ekstrakcji i również po ok.10 dniach ustępują.
Samo zdejmowanie szwów jest bezbolesne.
Proszę jednak w celu rozwiania wątpliwości skontaktować się z lekarzem , który zabieg wykonał.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Po opisanym zabiegu dolegliwości do trzeciej doby mogą nawet narastać. Szczękościsk również jest normalnym objawem. Proszę zgłosić się do gabinetu w wyznaczonym terminie i stosować się do zaleceń lekarza.