Opuchlizna i ból po ekstrakcji korzenia górnej szóstki

Witam Wczoraj miałam usuwanykorzeń6tki górnej z częściową koroną.Ekstrakcja była ciężka korzeń brzydki.Po usunieciu tamponu chlusło krwią,krwawilam pare godzin ale zatamowało się jakoś samo.Ból jest okropny bioręketonal forte i antidol razem i mniej boli.Dzisiaj mam opuchlizne cały policzek przy oku największą i buzi szeroko nie otworzeCzy takie objawy są normalne po takiej ekstrakcji czy muszę jechać do lekarza,Dziękuję zaodpowiedz

Nawet do 3 dni po zabiegu dolegliwości mogą się zwiększać, jeśli od 4 dnia nie zauważy Pani poprawy konieczna będzie wizyta w gabinecie. Na razie powinna Pani stosować się do zaleceń lekarza. W razie wątpliwości zawsze może się Pani zwrócić właśnie do tego specjalisty.

Prawdopodobnie powstał u Pani obrzęk, może krwiak. Jeśli za kilka dni będzie tendencja do ustępowania to wszystko przebiega w dobrym kierunku. Natomiast jeżeli pojawiłaby się gorączka, objawy będą się nasilały lub pojawią nowe np. krwawienie trzeba będzie się udać do swojego stomatologa. Będzie wiedział co zrobić.