Opuchlizna i ból po usunięciu szóstki

Witam Dwa dni miałem usuwaną chirurgicznie górną,lewą szóstkę oraz zakładane szwy. Powstała niewielka opuchlizna i delikatny ból. Lekkie krwawienie utrzymywało się przez jeden dzień. Pojawił się szaro-biały nalot wokół miejsca wyrwania. Po jakim czasie powstający skrzep jest już na tyle dojrzały,by nie oderwał się podczas płukania i jedzenia stałych pokarmów? Pozdrawiam serdecznie

Witam. Zwykle 3 dni to okres w trakcie którego trzeba bardzo uważać, aby skrzep nie uległ wypłukaniu. Po tym czasie ryzyko powikłań spada. Najistotniejsze jest, aby nie spożywać gorących pokarmów, nie palić papierosów i nie płukać bardzo intensywnie jamy ustnej. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Pani ząb zachował się książkowo po ekstrakcji. Mekka opuchlizna i krwawienie przez jeden dzień są normalen. Skrzep powoli zostanie pokryty śluzówką. Najczęściej, jeżeli gojenie przebiega prawidłowo, już po tygodniu rana potrafi być zamknięta. Tkanka zamykająca ranę jest jeszcze bardzo delikatna i łatwo ją uszkodzić. Można jednaj już ostrożnie myć zęby w tej okolicy. Kość potrzebuje kilka do kilkunastu tygodni, zależy od wielkości ubytku.