Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opuchlizna i ból po usunięciu szóstki

Witam Dwa dni miałem usuwaną chirurgicznie górną,lewą szóstkę oraz zakładane szwy. Powstała niewielka opuchlizna i delikatny ból. Lekkie krwawienie utrzymywało się przez jeden dzień. Pojawił się szaro-biały nalot wokół miejsca wyrwania. Po jakim czasie powstający skrzep jest już na tyle dojrzały,by nie oderwał się podczas płukania i jedzenia stałych pokarmów? Pozdrawiam serdecznie
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Witam. Zwykle 3 dni to okres w trakcie którego trzeba bardzo uważać, aby skrzep nie uległ wypłukaniu. Po tym czasie ryzyko powikłań spada. Najistotniejsze jest, aby nie spożywać gorących pokarmów, nie palić papierosów i nie płukać bardzo intensywnie jamy ustnej. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry, Pani ząb zachował się książkowo po ekstrakcji. Mekka opuchlizna i krwawienie przez jeden dzień są normalen. Skrzep powoli zostanie pokryty śluzówką. Najczęściej, jeżeli gojenie przebiega prawidłowo, już po tygodniu rana potrafi być zamknięta. Tkanka zamykająca ranę jest jeszcze bardzo delikatna i łatwo ją uszkodzić. Można jednaj już ostrożnie myć zęby w tej okolicy. Kość potrzebuje kilka do kilkunastu tygodni, zależy od wielkości ubytku.

Specjalista w dziedzinie stomatologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy