Opuchlizna i czerwona pręga przy ugryzieniu przez owada

Witam. Ostatnio będąc na ognisku zostałem dosyć dotkliwie pogryziony przez owady. Po 24 godzinach zwróciłem uwagę na jedną szczególnie dużą opuchliznę, znajdującą się na przedramieniu. Dostrzegłem idącą od niej czerwoną pręgę, grubą do nawet 3 cm, dosięgającą mojej pachwiny. Pokazałem się z tym w szpitalu, gdzie mnie zasadniczo wyśmiano, ukąszenie zostało jedynie odkażone. Po kilku godzinach nic się nie zmieniło. Kiedy można spodziewać się zmian? Czy takim czymś w ogóle nie trzeba się martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli zmiany nadal się utrzymują proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. bez zobaczenia zmian ciężko jest się wypowiedzieć. A czy wcześniej kiedykolwiek wystąpiła u Pana taka reakcja na ugryzienie przez owady?