Opuchlizna i krwiak po operacji wyrostka robaczkowego - kiedy wszystko wróci do normy?

Witam. Mam 38 lat jestem półtora miesiąca po operacji ropowiczego wyrostka robaczkowego metodą klasyczną(przez powłoki brzuszna). Rana zewnątrz jest różowa jest opuchlizna do koła rany. Ostatnio robiłam USG jamy brzusznej i wykazało płyn i krwiaczek wewnątrz jamy brzusznej nad blizna pooperacyjna. Chcemy się zapytać kiedy zejdzie mi ta opuchlizna i kiedy wszystko się wqchlonie? Ponadto wykrylam guzki na talerzu biodrowym po prawej i lewej stronie. Po prawej stronie jest ich więcej. Są to guzki miękkie przesuwalne gdzieś na 1 cm dodam że jest ich parę. Guzki nie bola tylko jak bada się poalpaxyjnw to po jakiejś chwili odczuwam ból ale do wytrzymania. Na USG p. Dr powiedziała że są to prawdopodobnie guzki hipoechogeniczne. Co to znaczy czy to jest nowotwor???Po za tym zaczęło mnie boleć gardło us nzy i gardło wraz z górną częścią klatki piersiowej. Czy te guzki mogą mieć przerzuty??? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Gojenie takiej rany po operacji ropowiczego zapalenia wyrostka robaczkowego może trwać nawet miesiącami i miesiącami może trwać wchłanianie się płynu czy też krwiaka w jamie otrzewnowej. W razie wątpliwości trzeba te pytania bezpośrednio zadawać chirurgowi, który Panią prowadzi lub który Panią operował.
Guzki, które Pani opisuje w zakresie pachwin mogą być odczynowo powiększonymi węzłami chłonnymi związanymi ze stanem zapalnym jaki przeszła Pani w jamie brzusznej.