Opuchlizna i lekkie owrzodzenia po długiej jeździe autokarem

witam podczas kilkunasto godzinnej jazdy autokarem(z małymi przerwami)do Hiszpanii spuchły mi stopy i kostki a powyyzej kostek pojawiły sie czerwone plamy(lekkie owrzodzenia)które znikly wraz z opuchlizna po 2 dniach przyjazdu na miejsce.napomne ze jestem otyła ,lubie podróże autokarem ale zawsze puchna mi stopy i wokół kostek ale te czerwone plamy pojawiły sie 1 raz.co mogą być objawy tych delikatnych owrzodzen,zaczerwienien.co było przyczyną tych plam,i jak mam zaradzic dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na zaburzenia krążenia żylnego na kończynach dolnych. Sugeruję, by następnym razem, przed podróżą zabezpieczała się Pani lekami przeciwkrzepliwymi.

Witam serdecznie
Proponuje zrobienie deplera i przebadanie kończyn możliwe że powyższe dolegliwości powiązane są z niewydolnością krążeniową .

Można wykonywać w miare możliwości gimnastykę nóg podczas siedzenia co jakiś czas oraz nosić rajstopy przeciwżylakowe. Na przystankach wychodzić z autokaru aby wykonać parę prostych ćwiczeń rozluźniających mięśnie.