Opuchlizna i podrażnienie warg sromowych w ciąży

Witam, parę dni temu kupiłam wkładki higieniczne, które podrażniły moje wargi sromowe (wkładki były perfumowane). Zaprzestałam ich używania i wydawało mi się, że podrażnienie ustąpiło ale po porannym stosunku z partnerem bardzo opuchły mi wargi sromowe, pieczą i lekko krwawią.Cchiałabym też dodać, że jestem w 6 miesącu ciąży. Co robić? Udać się do lekarza? Czy mogę zastosować Furaginum i nasiadówkę?

Lek. Tomasz Budlewski

Przy wystąpieniu tego typu dolegliwości proponuję zgłosić się do lekarza. Tym bardziej, że jest Pani w ciąży, a stosowanie leków zawsze powinno być zalecane przez lekarza. Tak samo stosowanie Furaginum należy konsultować z ginekologiem.