Opuchlizna i rana po rozcięciu łuku brwiowego

Witam. Miesiąc temu miałem mały wypadek na rowerze, upadłem i rozciąłem sobie łuk brwiowy. Nie byłem z tym u lekarza. Rana się zrosła, pozostała niewielka opuchlizna. Od opisywanego zdarzenia minął miesiąc czy w związku z tym powinienem udać się na szczepienie przeciw tężcowi? Ostatnie takie szczepienie miałem 20 lat temu.

Witam. Niebezpieczeństwo tężca raczej minęło - w przypadku tej infekcji leżałby Pan już na respiratorze. Warto jednak odświeżyć szczepienie. Dodatkowo w ranie mogły utkwić ciała obce -piasek, kamienie? Warto pokazać przypadłość choćby lekarzowi rodzinnemu.