Opuchlizna i swędzenie skóry po zjedzeniu pianek

Witam wieczorem zjadłam kilka pianek Haribo rano wstałam z kilkoma opuchnięciami jak od komara na ręce i nodze pomyślałam że to od zmiany płynu do kąpieli więc zjadłam cała paczkę. W nocy nie mogłam spać swędziało mnie wszystko i piekło miałam całe ciało w uczuleniu a na dodatek jak wstawałam z łóżka kręciło mi się w głowie raz o mało nie zemdlałam pije wapno ale to nie pomaga nie chciało mi się tez jeść co jest do mnie nie podobne i kuło mnie w przełyku tak jak bym nie dogryzła skórki od chleba

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie masz alergię pokarmową na określony składnik żelek. Alergia to nadmierna odpowiedź układu odpornościowego na niektóre czynniki (tzw. alergeny). Prostszymi słowy, jest to nadwrażliwość organizmu na obecność substancji obcych.

Pierwszy, zauważalny objaw alergii to wysypka. Inne, najczęściej występujące to nieprawidłowe stolce, bóle brzucha oraz długotrwały katar. Należy jednak pamiętać, że objawy te niekoniecznie muszą świadczyć o alergii pokarmowej. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który oceni nasz stan zdrowia i przekaże właściwe zalecenia co do dalszego postępowania. Najczęściej wystarczy odpowiednia zmiana diety, aby objawy alergii ustąpiły.