Opuchlizna i zaczerwienienie dziąsła po dewitalizacji zęba

Witam. Czwartego sierpnia rozwiercono mi ząb 6dół i założono tam trutkę, dentysta przypadkowo natknął się na ropę, którą oczyścił z zęba watką, następnie założył mi trutkę. Ząb nie bolał mnie, ani teraz z trutką nie boli, czasami lekko. Dzisiaj wyczułem i zobaczyłem, że dziąsło jakby z jednej strony jest troszeczkę opuchnięte i nabrało w pewnym miejscu bardziej czerwonego koloru, a z drugiej strony jest mały kawałek szarego dziąsła. Czy coś złego się dzieje? Nie chciałbym mieć wyrywanego zęba.

Witam!
Prawdopodobnie doszło do niewielkiego wycieku środka dewitalizującego i miejscowej martwicy dziąsła,stąd szare zabarwienie dziąsła! Zęba Pan nie straci,ale dziąsło będzie się regenerować dłuższy czas...Jednak gdyby obrzęk dziąsła narastał,proszę udać się do dentysty przed wyznaczonym terminem! Pozdrawiam.