Opuchlizna kolana i ból po poślizgnięciu się a możliwosć ponownego zerwania więzadła krzyżowego

Witam jestem kilka miesiecy po rekonstrukcji acl . W sobote wieczorem poslizgnalem sie na schodach i od tamtego czasu kolano troche spuchlo i boli podczas chodzenia czy to moze byc ponowne zerwanie wiezadla krzyzowego?

Szanowny Panie

Przeszczep,który ma Pan w miejscu gdzie kiedyś było więzadło krzyżowe przednie, choć jest bardziej wytrzymały niż oryginalne więzadło, to jednak nie jest niezniszczalny i można go uszkodzić podobnie jak więzadło. Wydaje się jednak, że to mało prawdopodobne. Tak czy inaczej czeka Pana wizyta u ortopedy, bo trzeba zbadać odpowiednimi testami co się tym razem stało.

Z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski
Www.ArtroCenter.pl