Opuchlizna kostek i stóp u 21-letniej osoby

Witam, Mam 21 lat i od paru dni puchną mi kostki i stopy. Nigdy wczesniej nic podobnego mi się nie przydarzyło, choć podobno to nic wyjątkowego przy takich upałach. Jednak mnie niepokoi, że puchnie mi tylko lewą strona. Czytałam, że może być to oznaka problemów z sercem. Jednak nie zauważyłam żadnych dodatkowych objawów. Czy mimo wszystko powinnam się martwić?

Magdalena Mroczek

Należy zgłosić się do lekarza, aby ocenił opuchliznę, a przy siedzeniu starać się opierać nogi na stołku, tak aby były nieco uniesione.