Opuchlizna kostki a jej bolesność

Witam kilka lat temu skręciłam mocno kostkę, zdjęcie nie wykazało jakichkolwiek zmian.Opuchlizna i ból z czasem wszystko minęło do normy.Od nie dawna ta sama kostka zaczęła mnie już nie pierwszy raz boleć puchnąć.Zawsze klika dni smarowania maścią przeciwobrzękową i przeciwbólową pomagało żeby wszystko wróciło do normy ale problem nawraca.Nie wiem czym może to być spowodowane.Po tym urazie nie miałam już żadnego i od tamtej pory żadnego już zdjęcia.Czy to może być coś poważnego?

Dzień dobry,

Niestety raz skręcona kostka często może dawać o sobie znać. Przyczyny tak długiego bólu mogą być bardzo różne np. brak odpowiedniej fizjoterapii po urazie, przerost błony maziowej w stawie czy uszkodzenie powierzchni stawowej. Warto pomyśleć o fizjoterapii, która miałaby na celu przede wszystkim poprawić stabilność stawu skokowego, propriocepcje. Najlepiej skontaktować się z fizjoterapeutą, który ustali indywidualny program ćwiczeń dla Pani, można wykorzystać terapię manualną.

Pozdrawiam serdecznie.