Opuchlizna kostki i ból podczas chodzenia

Zrobiłam coś w kostkę, ale nie wiem co... Mam niewielką opuchliznę, brak zasinienia, a okolice stawu skokowego i ścięgna achillesa bolą przy uciskaniu i chodzeniu, zwłaszcza w obuwiu. Czy to jest skręcenie??

Z opisu który Pani przedstawiła można podejrzewać uraz skrętny stawu skokowego I stopnia, czyli bez naderwania struktur więzadłowych (poniewaz jak Pani pisze nie ma Pani zasinienia vel. wybroczyny krwistej w okolicy kostki bocznej lub przyśrodkowej która mogłaby sugerować naderwania struktur więzadłowych.
Ból po urazie skretnym może utrzymywać się długo. Zalecana jest elewacja kończyny, oszczędzanie, opaska uciskowa podczas aktywnosci fizycznej. W celu postawienia ostatecznej diagnozy polecam konsultacje ortopedyczna