Opuchlizna kostki po skręceniu u 40-letniej kobiety

Witam miesiąc temu skrecilam kostke miałam przeswietlenie robione nic nie wjszlo mam jedjnie spuchnieta kostke opuchlizna jest już 14 dni trochę mniejsza ale jest i ciaglj opur w kostce nie mialan gipsu samo leczenie w domu okladj z lodu mascie i to wszzstko lekarz ztwierdzil ze skoro mnie nie boli jak dotjka to jest dobrze aze mam opuchliznę to będzie jeszcze miesiąc no i lecze się w domu wciąż mam spuchnieta kostke i opor w niej jak długo to będzie co jeszcze mam robic

Dzień dobry,

Nie napisała Pani który to jest stopień uszkodzenia. Radzę skontaktować się z fizjoterapeutą, który oceni stopień skręcenia stawu oraz rozpocznie fizjoterapię. Ważne aby przywrócić prawidłowy zakres ruchomości w stawie oraz wzmocnić poszczególne struktury, które odpowiadają za jego stabilność. Na obrzęki mogę polecić kinesiotaping oraz drenaże limfatyczne.

Pozdrawiam serdecznie.