Opuchlizna na policzku po usunięciu wszystkich zębów mądrości

Po 3 tygodniach od operacji usunięcia wszystkich zębów mądrości pod narkoza mój policzek zaczął puchnąć i puchnie co raz bardziej. Miałam gorączkę i ból policzka nie ustępuje, czy może być to związane z tym ze byłam w samolocie przez ok 22 godziny czy to nie ma znaczenia i powinnam udać się do lekarza jak najszybciej?

W przypadku usuwania tzw. zębów mądrości zaleca się odczekanie z podróżą samolotem od kilku do kilkunastu dni, a jeśli zakładane były szwy to do momentu ich zdjęcia. Jest to związane z występującymi w trakcie lotu zmianami ciśnienia, które mogą wydłużyć proces gojenia i sprawić ból w miejscu rany. W Pani przypadku, mimo że minęły trzy tygodnie od zabiegu, opisane dolegliwości mogą być wynikiem podróży samolotem. Zabieg ekstrakcji, który jest zabiegiem chirurgicznym, dotyczył aż czterech zębów jednocześnie i był pod znieczuleniem ogólnym (narokozą), dlatego z racji tak dużej ingerencji objawy, o których Pani pisze, mogą być rezultatem lotu. Proszę pilnie zgłosić się do stomatologa. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl