Opuchlizna napletka. Co robić?

Mam opuchnięty napletek. Używałem pompki próżniowej - powodowała opuchliznę, która po dwóch dniach znikała, pomagała zimna woda. Przestałem stosować pompkę, zauważyłem, że od tego momentu po każdym stosunku, onanizacji pojawia się opuchlizna. Byłem z tym u lekarza, ale nie wytłumaczyłem dokładnie o co chodzi. Polecił Lioton - pomagał niwelować opuchliznę oraz leki przeciwgrzybicze. Kiedy zasugerowałem lekarzowi, że to może zaburzenia limfatyczne, to przepisał mi D*** - pomagało, brałem przez miesiąc, a seks nie powodował opuchlizny, która pojawia się od połowy prącia w stronę brzucha. Wczoraj sprawdzałem, czy opuchlizna nadal się pojawia i pojawiła się. Nie boli, nie ma koloru, nie puchnie prącie, tylko tak jakby pod skórą napletka była woda czy osocze czy limfa. Dzisiaj patrzę, a górne żyły prącia wyglądają jak żylaki, gdy zsunę kapturek. Problemów z erekcją nie ma, z odczuwaniem bodźców także, owrzodzenia, plamek itd. - nie ma. Co to jest, jak z tym walczyć? Za dwa, trzy dni będę widział się z lekarzem.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane przez Pana problemy rzeczywiście mogą sugerować zaburzenia krążenia limfatycznego, tym bardziej, że pomogło zastosowane leczenie. Czy występują u Pana obrzęki w innych lokalizacjach - na przykład na podudziach?
Warto również wykluczyć przyczynę infekcyjną i wykonać przynajmniej ogólne badanie moczu.
Najlepiej z tym problemem udać się do urologa.
Pozdrawiam.