Opuchlizna nóg od kostek do pachwin

Witam, od 15 lat puchna mi obydiwe nogi od kostek az do pachwin i lewa stopa,mialam juz robione chyba wszystkie badania,wszystko jest wnormie,doppler wyklucyzl zylaki i zakrzepice,nogi po nocy sa smukle.Obrzek ktory sie pojawia jest bolesny,gruby i twardy i chlodny,charakterystyzny dla obrzeku llimfat,podobno sie tego nie leczy tylko wykonuje drenaz limfatyczny.Ja zawsze robiam masaz od kostek zeby krew odplynela do serca, a podobno w tym przypadku to zwieksza obrzek.Prosze o pomoc bardzo prosze

Ważne, że wykluczono zakrzepicę: "badania,wszystko jest w normie, Doppler wykluczyl zylaki i zakrzepice ŻYŁ"
Dobrze, że nogi po nocy sa smukle.
"Obrzek ktory sie pojawia jest bolesny, gruby i twardy i chlodny, charakterystyczny dla obrzeku llimfat, podobno sie tego nie leczy tylko wykonuje drenaz limfatyczny."

Drenaz limfatyczny może być pomocny; pomocne też leki poprawiajace odpływ żylny i limfatyczny. Dużo chodzić lub leżeć, UNIKAĆ długiego siedzenia
Warto jednak sprawdzić MORF, OB, CRP, FIBRYNOGEN i D-DIMERY !
Czy nie ma zaczerwienienia skóry??? czasem dochodzi RÓŻA, zapalenie skóry bakteryjne
Konieczny kontakt z LEKARZEM
Pozdrawiam
.