Opuchlizna nóg po usunięciu nerki z powodu kamieni i ropnia

Witam. Moja mama miała 5 dni temu usuniętą nerkę Z powodu kamyków oraz ogromnego ropnia. Niepokoi nas, że mama 5 dni od operacji w dalszym ciągu ma opuchnięte nogi, ręce oraz brzuch. Czy moje obawy są słuszne? W drugiej nerce mama też ma jakiś kamień, czy jest możliwe, że ta pozostała nerka również odmówiła posłuszeństwa i dlatego mama jest spuchnięta? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Bez badań bez wykonania badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć.