Opuchlizna nóg u 29-latki

Witam, mam 29 lat, nie mam widocznych zylakow, ale bardzo puchna mi nogi, nie tylko kostki, ale cale nogi, uda tez. Rano nogi sa szczuple, nie spuchnięte, a w ciągu dnia robia się coraz grubsze,coraz bardziej spuchnięte.Wyglada to tak jakby mi nogi przytyly przez dzień, a rano znow sa szczuple. Czy to objaw zatrzymywania wody w organizmie, czy raczej związany ze złym krążeniem ? Będę bardzo wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz , dziekuje. Anna

Witam
Mimo tego, ze nie ma Pani widocznych żylaków, zawsze trzeba wykluczyć niewydolność żylną. Proszę wykonać badanie usg-Doppler żył. Może być to związane również z zatrzymywaniem wody. Proszę pamiętać o ruchu w ciągu dnia, nawet proste ćwiczenia zginania nóg podczas siedzenia, picie dużych ilości wody, czerwonej herbaty mogą zmniejszyć zastój wody w organizmie.

Proponuję w pierwszej kolejności wykonać badanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych. Polecam również wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, tym morfologii krwi obwodowej, oznaczenie poziomu kreatyniny, TSH.