Opuchlizna nóg utrzymująca się od porodu

Mam 32 lata od kilku lat puchną mi nogi a najbardziej kostka lewej nogi Ponad 2 lata temu jak byłam w ciązy nogi miałam spuchnięte już w 16 tyg ciązy po porodzie opuchlizna utrzymywała mi się chyba ze 3 tyg od tamtego czasu najbardziej spuchnięta jest ta kostka, przeważnie w nocy opuchlizna schodzi ale zdarza się ze niekiedy po nocy kostka też jest opuchnięta. Robiłam 2 razy dopler żył na jednym badaniu ok rok temu wyszło że mam zator żył a na drugim tydz temu że wszystko jest ok

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zator może powodować wspomniane objawy. Dodatkowo powoduje on zaburzenia odpływu krwi z kończyn co wpływa na powstawanie wspomnianych objawów. Konieczna konsultacja z chirurgiem naczyniowym.

Jeśli utrzymują się obrzęki to raczej nie jest OK = być może zakrzep w żyle głębokiej rekanalizował się, a problem utrzymuje się w żyłach powierzchownych, może perforatory uległy zniszczeniu inie jest wykluczone, że trzeba to zoperować. Konieczna jest wizyta u angiologa lub raczej u angiochirurga. Proszę nie bagatelizować sprawy po przejściu w przewlekły zespół pozakrzepowy problem będzie utrwalony!