Opuchlizna nóg w okolicach kostek

Dzień dobry. Mam 28 lat. Spuchly mi nogi w okolicach kostek. Dodatkowo mnie bolą tak, że nie mogę chodzić. To samo zaczyna się dziać z nadgarstkami i łokciami. Mam gorące ciało (chociaż nie mam gorączki) i ból głowy. Miałam morfologie 8 parametrów z czego tylko MPV mi wyszło źle tj. 7,3 (7,5÷12) i badanie moczu (biochemia i analityka), w którym tylko CKD-EPI 2009 było niezgodne z normą tj. 119 (<

Lek. Paweł Baljon

Witam. Opisane odchylenia najczęściej pojawiają się autoimmunologicznych zapaleniach stawów - rzs czy toczniu układowym. Konieczny jest kontakt ze specjalistą reumatologiem który przeprowadzi bezpośrednie badanie.