Opuchlizna nogi po uderzeniu

Witam, Mam pytanie otóż dokładnie tydzień temu uderzylem stopą w metalową bramę. Byłem w szpitalu robić RTG i nie stwierdzono złamania (tylko podejrzenie) i zagipsowano mi nogę po czym kazano nosić 7 dni. Ściągnąłem po 5 dniach. Brałem także parę zastrzyków przeciwzakrzepowych. Już mogę stanąć na nodze i czuję tylko lekki po lewej stronie kostki oraz na stopie przed małym i obok małego palca miejscem. Noga jest cała opuchnięta - co mnie dziwi? Po jakim czasie ona zejdzie?

Szanowny Panie,
W każdym podejrzeniu i złamaniu wskazana jest kontrolna ortopedyczna 7-10dni od pierwotnego zaopatrzenia. Proponuje kontrolę u ortopedy ze świeżym zdjęciem RTG.