Opuchlizna od kostki po węzły chłonne pachwinowe

Sąsiadka ma bardzo powiększone od paru lat węzły chłonne (wszystki paciorki nadmiedniczne) a najbardziej przy pachwinie wielkości jaja XXL. 6 lat temu przechodziła zakrzepicę po złamaniu nogi. Traz przy wszystkich ćwiczeniach dostaje opuchlizny od kostki aż po węzły chłonne pachwinowe (dodając,że są one twarde jak kamienie). Odsyłają sąsiadkę od lekarza do lekarza. Uprzejmie proszę o poradę.

Szanowna Pani,

Z uwagi na opisywane przez Panią węzły chłonne, które są "bardzo powiększone" oraz "twarde jak kamienie" sugerowałbym wykonanie tomografii komputerowej brzucha i miednicy mniejszej. Tam może być zlokalizowana przyczyna powiększenia węzłów chłonnych. Jeśli będzie problem z uzyskaniem skierowania na CT to proszę w trybie pilnym wykonać usg brzucha i usg ginekologiczne oraz podstawowe badania laboratoryjne.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz