Opuchlizna palca dzień po zabiegu

witam. miałem wczoraj zabieg na palec zrobila mi sie rana po obcienciu paznokcia podchodzila ropa i caly palec byl czerwony stan zapalny chirurg zrobil mi zabieg ale nie wiem czy to zrobil dobrze bo jak zmienialem dzisiaj opatrunek to zobaczylem ze palec jest napuchnienty w jednym miejscu taki jak by guz sie zrobil bolacy czy to zejdzie samo czy mam isc do lekarza z tym link do zdjecia http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2b44913a1a32e270.html

Witam. Jak przypuszczam stan zapalny powstał w efekcie błędu przy obcinaniu paznokcia, co doprowadziło do "wrastającego paznokcia". Nie wiedział Pan na jaki zabieg wyraził zgodę?? Niezależnie od tego jaki zabieg został wykonany to operacja w stanie zapalnym musi dać taki efekt jak na zdjęciu - trzeba czasu by organizm poradził sobie z naciekiem zapalnym = cierpliwości.