Opuchlizna palców a celiakia

Witam. Od dwóch miesięcy moje stopy przy palcach są spuchnięte i strasznie bolą co uniemozliwia mi nomalne funkcjonowanie. Czy moge chorowac na celiakie? Czytałam ze ujawnia się tez jako bole stawowe. Czy to mozliwe? Wartow wykonac testy? Jeśli tak to jakie. Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę zacząć diagnostykę pod kątem kwasu moczowego i oznaczyć poziom we krwi. Warto też udać się do lekarza rodzinnego który skieruje Panią na odpowiednie badania, zadbać o odpowiednie obuwie.

Pozdrawiam

Witam,

bardziej niż celiakię podejrzewałabym u Pani dnę moczanową. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk