Opuchlizna po ekstrakcji dolnej szóstki

Witam. Wczoraj mialam usuwana dolna lewa szostke. Bylam u chirurga. Znieczulenie podal mi szybko i bolesnie,samo wyrywanie zeba rowniez bardzo bolalo. Stowalam sie do Zaleceń stomatologa. Dzis obudzilam sie i na zuchwie tam gfzie byl usuwany zab mam jakby zgrubieniei lekko puchnieta twarz. Ogolnoe nie boli mnie ani dziaslo ani zebodol,goraczki nie mam.ale przy dotywaniu ta twarda opuchlizna boli troche. Czy to normalne?

W takich sytuacjach pojęcie normalności jest bardzo względne.Jeżeli czuje Pani niepokój zaistniałą sytuacją najlepszym rozwiązaniem jest skonsultować się z lekarzem,który wykonywał zabieg myślę,że pomoże.

Witam serdecznie,
W każdym przypadku kiedy mamy jakieś wątpliwości, należy skontaktować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg. Opuchlizna i bolesność dość często występują po zabiegu usunięcia zęba, różnią się w zależności od usuwanego zęba, techniki usuwania, zabezpieczenie zębodołu, stosowania się do zaleceń oraz w dużej mierze indywidualnych predyspozycji.
Tak samo to czy sam zabieg jest bolesny czy nie jest również zależne od metod stosowanych przez stomatologa. Zabieg powinien być całkowicie bezbolesny.