Opuchlizna po mezoterapii igłowej

Witam, Mialam wczoraj robiona mezoterapie iglowa przez kosmetyczke. Nie wiem jaki to byl preparat. Mowila ze kwas hialuronowy. Podawala mi preparat igla. Zabieg bardzo bolal, bylam cala czerwona. Dzisaj spuchlam policzki mam cale opuchniete i zaognione, az mi oczy podpuchly. Mam obrzek i bardzo tkliwa twarz i mam wrazenie ze dalej puchne. Bardzo sie martwie.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
wszystko, co Pani opisała może występować po zabiegu mezoterapii igłowej. Dziwić może jedynie fakt, że nie została Pani o tym poinformowana. Zabieg mezoterapii igłowej odbywa się po znieczuleniu, najczęściej maścią Emla, co minimalizuje odczucia bólowe. Jeśli obrzęk nie zejdzie do 2-3 dni proszę udać się do lekarza.

Witam, obrzęk po mezoterapii jest , utrzymuje się 2-3 dni, jeśli cokolwiek Panią niepokoi po zabiegu powinna Pani udać się do osoby, która wykonała Pani ten zabieg, a następnym razem przy wyborze osoby wykonującej ten zabieg, proszę wybrać lekarza certyfikowanego, gdyż kosmetyczki nie mają uprawnień by wykonywać zabiegi z ostrzykiwaniem skóry.Jeśli Pani dalej puchnie to proszę udać się do lekarza, być może nie została zachowana antyseptyka przy zabiegu.