Opuchlizna po operacji stulejki

Witam, jestem 3 miesiące po zabiegu stulejki. Rany praktycznie ładnie się zagoiły, nie ma też tej ogólnej opuchlizny na penisie, mój żołądź jest już przystosowany, nie boli jak się o coś ociera, itp. Mój problem jest taki, że pomimo tak długiego czasu od operacji pod żołędziem nie schodzi mi tzw. oponka (opuchlizna jakby w kształcie pierścienia idąca od spodu penisa- wyłącznie pod żołędziem). Mam to już z 3 miesiące, od kilku dni urolog przypisał mi maść/żel Cutivate. Stosuje to 2x dziennie. Czy to w ogóle możliwe, że po tak długim czasie ta oponka/opuchlizna/obrzęk (nie wiem jak to jeszcze nazwać) mi jeszcze zejdzie? :( Jestem naprawdę tym przygnębiony, gdyż wizualnie nie prezentuje się to ładnie, a ponadto nie wiem czy w przyszłości nie będzie mi to utrudniać stosunku seksualnego (fizycznie)... Moje pytanie brzmi - w jakim stopniu mam jeszcze szansę na wchłonięcie się tego obrzęku, ewentualnie czym jeszcze to leczyć, czy utrzymywać penisa w jakiejś pozycji może(?), czy jest to powszechne i czy były takie przypadki, że komuś to jeszcze zeszło? Błagam o jak najszybszą odpowiedź, pozdrawiam i dziękuję.

Czy to w ogóle możliwe, że po tak długim czasie ta oponka/opuchlizna/obrzęk (nie wiem jak to jeszcze nazwać) mi jeszcze zejdzie? - Na pewno jest taka szansa, aby jeszcze ten obrzęk zniknął. Takie obrzęki są typowe po tego rodzaju operacji. Są spowodowane utrudnionym drenażem limfatycznym skóry spowodowanym wytworzoną blizną pooperacyjną i samym zapalnym pooperacyjnym przewlekłym stanem. Taki stan czasami utrzymuje się nawet przez 6-9 miesięcy. W jakim stopniu mam jeszcze szansę na wchłonięcie się tego obrzęku, ewentualnie czym jeszcze to leczyć, czy utrzymywać penisa w jakiejś pozycji może? - Dobrze, żeby penis utrzymywany był w górze, czyli w trakcie leżenia podkładanie pod jądra i penisa np. zwiniętego ręcznika, noszenie przez dzień obcisłych majtek powodujących uniesienie penisa ku górze. Oczywiście stosowanie maści według zaleceń urologa, która i rozmiękczy bliznę i zadziała silnie przeciwzapalnie. Nie przegrzewanie penisa. Myślę, że w przeciągu jeszcze 2-3 miesięcy taki obrzęk skóry i tkanki podskórnej powinien ustąpić. Czy jest to powszechne i czy były takie przypadki, że komuś to jeszcze zeszło? - To dość częste następstwo takiego zabiegu. Nic niepokojącego. Na pewno nie powinno utrudniać życia także seksualnego. Tak jak pisałem wyżej obrzęk taki ustępuje dopiero czasami po 6-9 miesiącach po zabiegu.