Kobieta , 29 lat Witam :) Jestem juz prawie miesiac po operacji usuniecia calej tarczycy oraz wezlow chlonnych, od lekarza prowadzacego ciezko jest sie cos dowiedziec, chcialam zapytac czy opuchlizna, lekkie stwardnienia i lekki bol wokol blizny na miesiac po operacji jest normalny? i jak dlugo mniej wiecej sie to utrzymuje??? Rowniez czy na miesiac po mozna zaczac uprawiac sport? chodzi mi o podstawowe cwiczenia na rozruch oraz jakies delikatne silowe. Dziekuje :)
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Scyntygrafia tarczycy – Badanie izotopowe tarczycy pozwala uzyskać jej obraz, z którego lekarz może odczytać choroby tarczycy, tj. odszczepy pozagruczołowe, przerzuty nowotworowe. Badanie to polega na podaniu (doustnie lub dożylnie) izotopu promieniotwórczego, który wypełnia miejsca w miąższu tarczycy i w jej guzkach.
  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: