Opuchlizna po pełnym zwichnięciu rzepki

Mam 33lata. 19.04 podczas gry w piłkę ,doznałem pełnego zwichnięcia rzepki. W szpitalu rzepkę nastawiono, kolano zostało próbnie zgięte całkowicie. Opinia lekarze że wiązadla nie są zerwana.Noga w gipsie przez 3dni do środy. Następnie opuszczone trochę krwi z kolna i orteza na pełnym usztywnieniu. Dziś noga prawie nie boli, krwiaki powoli schodzą ale kolano cały czas mocno opuchnięte.To normalne? Czy może trzeba opuścić jeszcze jakieś płyny z kolana? I od kiedy należy rozpocząć rehabilitację?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc ocenić konieczność nakłucia stawu kolanowego konieczne jest przeprowadzenie badania lekarskiego, tak samo dotyczy rehabilitacji. Radzę udać się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.