Opuchlizna po przedłużeniu rzęs

Dzień dobry. Ponad cztery miesiące temu miałam przedłużane rzęsy u kosmetyczki. Dzień pozniej pojawiła sie opuchlizna, świąd i pieczenie, uczucie piachu w oczach. Po ich zdjeciu wszystkie dolegliwości oprócz opuchlizny minęły. Codziennie rano budzę sie z opuchniętymi dolnymi powiekami. Badania krwi wyszły idealne, byłam u dwóch okulistów, dermatologa i alergologa. Brałam krople i maści ze sterydami, bez skutku. Co moze byc przyczyna? Czy to moze byc alergiczne zapalenie spojówek?

Prawdopodobnie źle zareagowała Pani na klej stosowany do przyczepienia rzęs. Aktualnie podrażnienie jeszcze jest i możliwe, że trochę się Pani z tym pomęczy. To bardzo wrażliwa okolica.

Dr n. med. Igor Madej

Alergiczne zapalenie spojówek powinno ustąpić po lekach sterydowych a przede wszystkim po zaprzestaniu ekspozycji na alergen. Proponuję przyjrzeć się stosowanym produktom chemicznym, może któryś z nich uczula? Nie musi to byc tylko krem pod oczy, ale np. preparat odświeżający powietrze lub płyn do mycia naczyń. Casami obrzęk powik może byc związany z niewydolnościa nerek. Pozdrawiam Józef Kałużny