Kobieta , 23 lata Witam, 4 tygodnie temu uległam wypadkowi, łydka zaklinowała mi się w ramie roweru podczas gdy potrącił mnie samochód. Miałam krwiaka i opuchliznę, co dość szybko się wyleczyło. Brałam również leki przeciwzapalne. Lekarz powiedział, że wszystko goi się prawidłowo. To wydarzyło się w Polsce. Po przyjeździe do UK zauważyłam, ze opuchlizna zamieniła się w coś twardego i nie schodzi, Jest to na połowie łydki i w okolicy kostki. Podejrzewam zwpanienie, jak to leczyć? Wracam do PL we wrześniu.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Krwiak – Krwiak to wylew krwi na zewnątrz naczyń krwionośnych, w wyniku uszkodzenia ściany naczyń spowodowanego przez uraz. Może być różnej wielkości. Często mylony jest z wybroczynami, np. siniakiem. W porównaniu z nimi nie jest płaski. Może powstawać nie tylko pod skórą, ale w każdym innym organie.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Ćwiczenia na ramiona - trening na biceps, ciężarki, zestaw ćwiczeń dla początkujących

Ćwiczenia na przedramię - podstawy, przykłady

Ćwiczenia na przedramię są dla wielu osób kluczowym elementem treningu na siłowni lub w domu. Każdy chce się pochwalić doskonale rozbudowanymi przedramionami, dlatego wiele osób szuka idealnych ćwiczeń na przedramię, które pozwolą im w jak najlepszy sposób...

Alkohole

Sprawdzone sposoby na poimprezowe dolegliwości

Sprawdzone sposoby na poimprezowe dolegliwości

Co powoduje poimprezowe dolegliwości? Wiele osób uskarża się na poimprezowe dolegliwości. Zbyt duża ilość jedzenia czy wypitego alkoholu sprawia, że na drugi dzień czujemy się zmęczeni i wyczerpani. O ile skutki całonocnej imprezy nie były tak uciążliwe...