Opuchlizna po ugryzieniu przez osę

W zeszłym tygodniu (środa/czwartek) ugryzła mnie osa, ubiłem jędzę (nie na ręce), zostawiła kolec (dostała pstryczka jak mnie ugryzła), wyciągnąłem go. Palec trochu napuchł i nie mogłem go zginać, bolał cały dzień. Na drugi dzień ból był mniejszy, pojawiło się swędzenie. W poniedziałek ani śladu po opuchliźnie i praktycznie nie swędziało. We wtorek popołudniu znowu się pojawiła opuchlizna i swędzenie a dzisiaj palec znowu taki sam jak był w zeszłym tygodniu po ugryzieniu, nie boli ale swędzi.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje aby lekarz obejrzał zzmiany.po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.