Opuchlizna po ukąszeniu osy

Ugryzła mnie chyba pszczoła lub osa w oko nwm dokładnie bo jechałem wtedy na motorze na drugi dzień miałęm spuchnięte oko pije wapno ale opuchlizna nie chce zejść a od ugryzienia mineło 5 dni. Co z tym zrobić ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W celu zmniejszenia obrzęku robimy zimne okłady, a miejsce ukąszenia lekko przykładamy roztworem albo z rywanolu, albo z szałwii. Jeżeli nie obserwuje Pan dodatkowych objawów tj. duszność, wysypka można odczekać aż obrzęk zejdzie sam. Jeżeli występuje problem z widzeniem lub tkanki wokół oczodołu są bardzo spuchnięte warto udać się do lekarza.