Opuchlizna po zabiegu zatruwania zęba

Witam w piatek byłam u stomatologa w znieczuleniu podwójnym miałam zatruwany ząb,moje pytanie czemu do dzis mam opuchnięty policzek(nie miałam przed zatruciem)i mam siniaka na policzku ząb dolna 7?

Może w trakcie znieczulenia doszło do zranienia naczynia i pojawił się krwiaczek pod śluzówką. Organizm sam sobie z tym poradzi i za parę dni wchłonie się. Proponuję jednak udać się do stomatologa, ponieważ niekiedy konieczne jest wdrożenie antybiotyku.