Opuchlizna po złamaniu kostki

Puchna mi kostka lewej nogi /kilka lat temu mialm zlamana kostke/.Im wiecej chodze tym objawy sie nasilaja.Kostkai i wokol niej noga ma podwyzszona temperature.Skora jest zaczerwieniona i w drobne plamki.Nie boli.Po nocy opuchlizna cofa sie ,pozostaje tylko malenka opuchlizna pod kostka lewej nogi.Prawa noga jest tez nieco opuchnieta ale nie tak jak lewa.Nie wiem co mam o tym myslec.czy to sprawa ortopedyczna /nie mialam ostatnio rzadnych urazow/czy cos z limfa czy zylami.Dziekuje za porade

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza flebologa w celu oceny przepływu krwi przez naczynia krwionośne. Lekarz po przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu oraz po wykonaniu badania USG z Dopplerem będzie w stanie udzielić Pani odpowiedzi czy problemem dotyczy niewydolności żylnej czy może uszkodzenia naczyń chłonnych...

Pozdrawiam serdecznie.