Opuchlizna pod paliczkiem bliższym środkowego palca u stopy

Od bardzo długiego czasu (na pewno ponad 4 lata) pod stopą, pod paliczkiem bliższym środkowego palca u stopy obecna jest opuchlizna widoczna gołym okiem, pod którą wyczuwalne jest coś twardego umiejscowionego na kości tegoż paliczka. Zmiana nie utrudnia codziennego funkcjonowania, boli jedynie przy bezpośrednim nacisku na nią, najbardziej przy nacisku na kość, mniej przy nacisku na okolice. Nie odniosłem żadnego świadomego złamania ani innego uszkodzenia. Zmiana nie powiększyła się przez ten czas, ani nie zmieniła swojej wielkości. Co to może być? Czy może wynikać z jakiegoś uszkodzenia paliczka? Czy możliwe wreszcie jest, ze to nowotwór?

Szanowny Panie, ciężko stwierdzić skoro objaw występuje już od 4 LAT, zalecam wizytę u ortopedy