Opuchlizna pod włosami i za uszami

Witam, od roku co jakiś czas na czole, za uszami oraz pod włosami pojawia mi się "opuchlizna". Najpierw jest to mała swędząca kropka potem ta kropka się "rozlewa" i już nie swędzi. Zostaje mi wypukła plama z różową obwódką. Z reguły znikająca po kilku godzinach. Tym razem utrzymuje się od wczoraj rana. Dodam że nie jestem na nic uczulona, a obecnie jestem przeziębiona. Byłam u dermatologa który nie wie co to jest i zalecił mi smarowanie maścią Elosene. Pozdrawiam Kasia

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, rozumiem ze wykonywała Pani testy alergiczne na pokarmy rowniez czy środki chemiczne? Moze to byc pomimo wszystko związane z uczuleniem na jakiś alergen. Pozdrawiam

Najlepiej będzie skorzystać z konsultacji u lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. Podczas konsultacji lekarz obejrzy dokładnie i zbada skórę, omówi i dobierze odpowiednie metody leczenia i zabiegi.