Opuchlizna policzka przy martwym zębie

pilne - do stomatologa , mam zaniedbany 4 górny ząb jest otwarty martwy i od 2 tyg. bolał a dzis zrobila sie duza opuchlizna polika calego i bardzo boli przy dotyku polik , dentyska powiedzial ze mam brac augmentin i naciac bo ropien robi sie , ja nie dam sobie naciac tego panicznie sie boje , nie dam i koniec i pytanie -czy antybiotyk rozgoni rope zejdzie opuchlizna ? 2 dentyska mowi ze na razei moze sam antybiotyk i potem kanalowe lub usuwanie ale nacinac nie dam - co robisz

1. Nacięcie ropnia, żeby stworzyć drogę ewakuacji dla wydzieliny ropnej w dalszej kolejności leczenie kanałowe (jeśli jest jeszcze możliwe) oczywiście antybiotykoterapia
2. Szerokie opracowanie kanału lub kanałów i próba odbarczenia ropnia przez kanał korzeniowy + antybiotyk
3. Sam antybiotyk
Metody są przedstawione od najlepszej do najgorszej. Im dłużej wydzielina ropna nie ma drogi ewakuacji tym bardziej i dłużej będzie bolało i tym gorsze rokowania długoterminowe dla tego zęba. Nikt nie zmusi pacjenta żeby zgodził się na proponowane przez lekarza leczenie, dlatego to do pacjenta należy ostateczna decyzja.