Opuchlizna poniżej kostki zewnętrznej

około dwa tygodnie temu bez przyczyny urazu pojawiła się ponizej kostki zewnętrzej nogi opóchlizna z ostrym gwałtownym bólem i zaczerwienieniem oraz z promieniujacym bólem kończyn dolnych łydek a takze ogólnym bólem innych stawów,i z temp 37,5 obiawy ustąpiły przy lekach dikloreumzel i żel ketonal, po odsawieniu leków bóle pojawiły się na nowo i tym razem to stawy rąk z obrzękim i zaczewienienie , barków oraz kolan ogólne silne osłabienie całego organizmu, wynik badania kwasu moczowego w normie

Aleksander Ropielewski

Objawy sugerują chorobę tkanki łącznej z grupy chorób reumatoidalnych. Konieczne jest poszerzenie diagnostyki o badania laboratoryjne pod kątem specyficznych przeciwciał oraz uszczegółowienie wywiadu. Na pewno wskazana jest konsultacja z reumatologiem lub internistą.