Opuchlizna powiek, katar i śluz w stolcu u 20-miesięcznego dziecka

Witam, dziecko 20 mc- często puchną mu powieki, ma ciągle katar, często pojawia mu się śluz lub czasami krew w stolcu, do tego robi zielone,kupy. Czasami pojawia się "dziwny" zapach moczu i wtedy dziecko jest marudne, inne niż zawsze, płacze "bez powodu" Jakie badania wykonać, by sprawdzić, co się dzieje. Ostatnio, podczas infekcji, miał trochę powiększoną wątrobę i węzły.

Milena Lubowicz

Objawy te są niepokojące, mogą wskazywać na alergię, nietolerancję pokarmu lub inną chorobę gastroenterologiczną. W pierwszej kolejności proszę wykonać morfologię z rozmazem i badanie ogólne moczu oraz skonsultować dziecko z alergologiem, do rozważenia konsultacja gastroenterologiczna.
Pozdrawiam