Opuchlizna powieki prawej górnej

od czwartku borykam się z opuchlizną powieki prawej górnej, byłem u okulisty i otrzymałem maść dexamytrex 3x dziennie / 5mg 03 / , wcześniej stosowałem okłady z świetlika 2 dni , mam brać przez 10 do 14 dni, czy to będzie skuteczne i kiedy należy to skontrolować ? Leczę się na nadciśnienie, niedoczynność tarczycy i grzybicę nóg, gentamycyna nie koliduje z tymi lekami / ulotka tak z lekami na grzybicę / czy mogę otrzymać wskazanie konkretnego lekarza do potwierdzenia diagnozy i leku ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, czy zastosowana terapia będzie skuteczna okaże się po czasie stosowania jaki został zalecony, jednakże wydaje się z Pani opisu, że terapia potencjalnie powinna być skuteczna. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania i oceny powieki nie mogę potwierdzić diagnozy (której zresztą nie znam) a tym samym zweryfikować zastosowanego leczenia. Interakcje między gentamycyną stosowaną miejscowo a lekiem przeciwgrzybiczym są bez klinicznego znaczenia.