Opuchlizna rany po wycięciu wyrostka robaczkowego

Witam Jestem po operacji wyrostka robaczkowego metodą klasycznego cięcia. Operacja odbyła się 9 dni temu a w dniu wczorajszym byłem na wyjęciu szwow. W dniu dzisiejszym podczas oddawania kału mocno napialem brzuch a podczas mycia się wieczorem zauważyłem że rana jest troszeczkę opuchnieta. Po dotknięcie rany poczułem coś twardego tak jakby delikatny guz bądź mocno spuchniete ciało tuż pod szwem lecz nie na całej jego długości. Możliwe że to przepuklina ? Mam się czym martwić ?

Witam , bez zbadania -na odległość trudno jest powiedzieć cokolwiek autorytatywnie!!! Jeśli są dolegliwości bólowe proszę jeszcze dzisiaj zgłosić się na SOR do najbliższego szpitala lub tego , gdzie był Pan operowany! Jeśli nie boli i nie ma innych dolegliwości (wzdęcia,mdłości,wymioty) - można poczekać do poniedziałku i udać się na kontrolę do operatora! z.żurawski