Opuchlizna skóry pod oczami po jedzeniu fast foodów

Witam, czasami zdarza mi się jeść na noc dużą ilosc chipsów lub innnych fast foodow. Zauwazyłam, że rano budze sie po z opuchnięta skóra pod oczami co jest bardzo odzuwalne. Czym to jest spowodowane? Podobnie jest w przypadku, gdy wypiję odrobinę alkoholu nawet małą ilość. Skąd taka reakacja? Zauwaze, że gdy nie najem sie niezdrowyh rzeczy na noc nie czuję takich objawów. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam

Dzień dobry!
Jest to spowodowane zatrzymywaniem wody w organizmie. Chipsy i fast-foody zawierają bardzo dużo soli, która podobnie jak alkohol, ma właśnie takie właściwości. Trudno powiedzieć, czemu efekt widać akurat pod oczami. Być może całe ciało jest trochę opuchnięte? Proszę zwrócić na to uwagę. Jedynym rozwiązaniem jest rezygnacja z tego typu jedzenia, a jeśli już się zdarzy, wypicie jednocześnie dużych ilości wody.