Opuchlizna stopy po ukąszeniu przez owada

Witam, W piątek zostałam ukąszona przez jakiegoś owada. W sobotę stopa mi napuchła i do dnia dzisiejszego opuchlizna nie schodzi (4 dzień). Występuje również bardzo silny świąd. Jakiej maści mogę użyć, żeby zmniejszyć opuchliznę i do ilu dni może się ona utrzymywać po ukąszeniu?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Aleksander Ropielewski

Trudno mi przewidzieć ile utrzyma się opuchlizna. Sugeruję stosowanie maści przeciwzapallnych i łągodzących świąd dostępnych w aptece, a w przypadku braku poprawy kontakt z lekarzem.