Opuchlizna stopy po zabiegu chirurgicznym

jestem po operacji wstawienia pręta w nodze po złamaniu nogi między kolanem a stopą, przyjmuje środki przeciwbólowe oraz zastrzyki za w okolicy pęmpka na rozrzedzenie krwi, ale czemu spuchła mi stopa w nodze która była operowana oraz czy to potrwa długo taka opuchlizna ? dziękuję za odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny panie proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym bądź z lekarzem rodzinnym celem wykonania badań lekarskich i postawienia diagnozy. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzował Pan kiedy pojawił się obrzęk. Jeśli zaraz po zabiegu - jest to konsekwencja zabiegu, jeśli jednak po kilku dniach, nogę zdecydowanie powinien ocenić lekarz podczas bezpośredniej wizyty.